HATA ! UR-804 Proje girişi eksik


İç Mimari Ve Tasarım
 
Dünya'da iç tasarımda meydana gelen gelişmeleri ve trend değişimlerini yakından takip eden İç Mimar, Mimar ve Mühendislerimiz  bir ekip halinde çalışarak bilgi, birikim ve tecrübelerini birleştirmek suretiyle iç mimari ve tadilat taleplerinize uzun vadeli ve kalıcı tasarım çözümleri üretmeyi amaçlamaktadır. 
 
Bu amaca ulaşmak için de ekibimiz sizin hayallerinizi, arzularınızı, ihtiyaçlarınızı ve zevklerinizi tasarımın renk ve form dünyasıyla buluşturarak, sizin tercihlerinizi yansıtan, size özgü mekanlar tasarlama ve uygulama ilkesiyle çalışmaktadır. 
 
Sonuç olarak da 'Zengin bir stil ve tasarım, yıllar geçse de demode olmama, kullanım rahatlığı, kaliteli malzeme ve kaliteli işçilik' ve bütün bunların 'en uygun maliyetle zamanında yapılması' bütün çalışmalarımızın en belirgin özelliği olarak ortaya çıkmaktadır .
 
KONUT TADİLAT PROJELERİ VE UYGULAMALARI
 
Bazen evinizi yeni bir renge boyamak veya mobilya ve beyaz eşyanızı değiştirmek beklentilerinizi karşılamaya yetmez. Bu gibi durumlarda daha büyük, daha cesur düşünmeniz ve tadilatı ciddi olarak gündeminize almanız gerekebilir.
Doğru yapılan bir tadilat sadece evinizin değerini artırmaz, ev yaşamınızı da büyük ölçüde zenginleştirir.
Taştan mimarlık  evinizde tadilatını düşüneceğiniz ve aşağıda yedi madde halinde belirtmiş olduğumuz alanları uzman elemanlarıyla yeniden keşfetmenize yardımcı olmakta, doğru bir tadilat için size rehberlik etmektedir. 
 
1. Çatı katını dönüştürme
 
Çatı katını dönüştürme evinize ekstra bir oda katmanın en kolay ve en çabuk yoludur. Ancak yapılan araştırmalara göre aynı zamanda en karmaşık ve en problemli tadilat türüdür. Buna rağmen Bursa gibi büyük şehirlerde popularitesi hiç bir zaman düşmemekte ve hatta her geçen gün artmaktadır.
Özellikle gençler ve çocukların tercih ettiği ve aralarında sürekli yarıştıkları bu katta ki odaları çocuklarınızı mutlu etmenin dışında çalışma ofisi, stüdyo ve oyun alanı gibi başka bir çok amaçla da kullanabilirsiniz.
 
2. Evi genişletme: Yeni oda katma 
 
İlave bir oda evinizin adeta yeniden nefes almasını sağlar. Ev yaşamınızda ciddi bir rahatlama sağlayacak olan bu odayı neye ihtiyacınız varsa (çalışma odası, misafir odası, yatak odası, yemek odası gibi, adını artık siz koyun) o amaçla kullanabilirsiniz.
 Günümüzde bu yol bir mülkü büyütmek için en fazla kullanılan yöntemdir. Eğer arsanız müsaitse bodrum ve çatı katını dönüştürmekten çok daha avantajlıdır. Size sadece yeni bir alan kazandırmakla kalmaz, evinizin değerini de büyük ölçüde artırır.
 
3. Hizmet odası
 
Çoğu zaman bir kaç metre kare gibi küçük bir alan çamaşır ve kurutma makinanızın veya derin dondurucunuzun konulacağı bir yere dönüştürülebilir. Özellikle çamaşır veya bulaşık makinanızı küçük, ancak kullanımı kolay böyle bir yere taşımanız  ev ve mutfak işlerin de size ummadığınız bir kolaylık sağlayacak ve bu yer sizin için vazgeçilmez olacaktır.  
 
4. Mutfak tadilatı
 
Mutfak bir evin kalbidir ve hiç bir zaman ihmal edilmemelidir. Mutfağı yenilemek için bir çok sebep sayılabilir; yeni ve daha verimli aletler kullanmak, mutfağa taze ve ferah bir görünüm kazandırmak ve daha fazla saklama bölümü kazanmak gibi. 
Mutfağınız aslında mutluluk alanınızdır; yiyecek, içecek, müzik ve kahkahayla doludur. Size en fazla hizmet eden alan olarak da evinizin en güzel yeri olmayı haketmektedir. 
 
Herkesin mutfağında onu rahatsız eden bir şeyler mutlaka vardır. Bu lavabonun küçüklüğü, çalışma alanının kıtlığı veya aletlerden birinin sesi olabilir. Belki sadece fayanslardan nefret ediyorsunuzdur. Mutfağınızda sizi rahatsız eden sebep ne olursa olsun hiç tereddüt etmeden onu mutlaka ortadan kaldırın.
 
Çünkü Mutfağınızda yapacağınız iyi bir tadilat sadece sizin yaşamınızı kolaylaştırmak ve güzelleştirmekle kalmaz, evinizin değerini de ciddi şekilde artırır. Yapılan araştırmalara göre bir evin satışını kolaylaştıran ve değerini en fazla etkileyen odası mutfağıdır. O kadar ki; sadece bir odada tadilat yapmaya gücünüz yetiyorsa bu oda mutlaka mutfak olmalıdır.
 
5. Duvarları kaldırma, açık alanlar oluşturma
 
Günümüz de gittikçe yayılan mutfak ve salon arasında ki duvarları kaldırarak, ferah ve geniş alanlara dönüştürme akımı suni, boş bir akım değildir. Evin değerini bulunduğu semte göre en az % 10 civarında artırmaktadır.    
Açık alanlı yaşam tabii ki her zaman mümkün değildir. Bazen de evdeki duvarları teknik olara kaldırmak mümkün olmaz ve hatta bazı durumlarda sadece sizin eviniz değil, komşu binalar da sizin duvarlarınızın ayakta kalıp kalmamasından ciddi şekilde etkilenirler. 
Günümüzde bu alanda zekice düşünülmüş birbirinden farklı çok güzel uygulamalar bulunmaktadır. Örneğin büyük iç pencereler, iç sürgülü kapılar, kemer uygulamaları bir evin daha fazla ışık almasını sağlamakta, açık alan hissi uyandırmakta, istenildiği zaman alanları ayırma ve birleştirmeyi mümkün kılmakta ve  evin yapısal bütünlüğünü de bozmamaktadır. 
 
6. Bodrumu dönüştürme
 
Günümüzde evlerin bodrum katlarını tadilatla kullanışlı alanlara dönüştürme uygulamaları özellikle kalabalık şehirlerde her geçen gün artmaktadır.
Ancak bodrumu dönüştürmek her zaman çok kolay bir iş değildir. Kompleks, masraflı, bazen evinizin büyük bir kısmını uzunca bir süre kullanım dışı bırakan zor bir süreçtir. Yin de emeğinizi ve yaptığınız masrafı değecek sonuçlara ulaşmanız mümkündür. Burada oluşacak alanı spor salonu, sinema salonu, çocukların oyun alanı ve hatta yüzme havuzu olarak bile kullanabilirsiniz.
 
7. Ek bina
 
Ek bina geleneksel anlamda yeni bir bina olarak düşünülmemelidir (eğer düşündüğünüz şey bu değilse). Bir eve bitişik veya tamamen bağımsız küçük yapılar Dünya'nın her yerinde gün geçtikçe artmaktadır. Bunların en yaygın olanları özellikle erkeklerin hobileriyle uğraşmak için kullandıkları küçük yapılardır. Büyüklükleri kullanıcının ihtiyaç ve zevklerine göre değişmektedir. 
Bütün ek binalar yeni ve gösterişli olmak zorunda değildir. Bahçenizde ki bir serayı veya alet edevat kulübesini ek bir binaya dönüştürmeniz rasyonel olmayabilir ama, garajınızı biraz boya, antika halı ve eşyalarla harika bir yaşam alanına dönüştürebilirsiniz.
 
Eviniz de eğer bu tadilatların birini, birkaçını veya tümünü yapmayı düşünüyorsanız bizimle irtibata geçin. İki iç mimar, iki mimar ve bir mühendisten oluşan ekibimiz sizin ihtiyaç ve isteklerinizi karşılayacak en doğru projeyi tasarlayacak, tadilatınızı  da uygulama sürecini sizin için  heycanlı ve keyifli bir hale getirerek gerçekleştirecektir. 
 
 
OFİS VE İŞ YERİ TADİLATLARI
 
Ofis ve iş yerinizi uzman iç mimar ve mimarlardan oluşan ekibimiz farklı istek ve ihtiyaçlarınızı ve sektördeki gelişmeleri  dikkate alarak özel olarak tasarlamaktadır. Bu tür tasarımların her zaman mülk sahibine yüklü miktarda para kazandırma veya kaybettirme potansiyeli taşıdığının farkında olan elemanlarımız en doğru projeye ulaşmak için gerekli olan zaman ve emeği harcamaktan hiç bir zaman çekinmemekte, proje süresince sizinle sürekli diyalog halinde olmaktadırlar.